FAQ

Оскільки більшість людей, які приїжджають до Данії, не звикли до датської системи та культури, ми вирішили відповісти на деякі поширені запитання про:

 • податкова система в Данії
 • датська система відпусток
 • про зарплату брутто/нетто в Данії
 • про послуги Eurojob Denmark
 • про проживання, харчування, автомобіль
 • про необхідні реєстрації після прибуття в Данію
 • і про роботу в Данії загалом.

Уважно прочитайте цю інформацію, і якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зв’яжіться з нами – електронною поштою на адресу info@eurojobdk.com або за телефоном +45 88448244.

Зверніть увагу, що лише люди, які отримали роботу через нас у Данії, отримують безкоштовну консультацію протягом усього контракту. Якщо ви ще не були нашим клієнтом, заповніть своє резюме ТУТ, і, можливо, ми зможемо надати вам вашу наступну роботу.

З повагою, команда Eurojob Denmark ApS

Frequently asked questions and answers about Eurojob Denmark and Denmark

З 1 березня 2022 в Данії немає обмежень. Немає жодних обмежень ні при вїзді ні для проживання тут.

Eurojob Denmark пропонує такі види роботи:

 • некваліфіковані роботи - де не потрібен попередній відповідний досвід, і
 • кваліфіковані роботи - якщо є попередній відповідний досвід роботи від мін. 1-2 років

Єдина некваліфіковані роботи – це робота на тваринницьких чи сільськогосподарських фермах.

Робота на фермі є однією з тих вакансій, які ми маємо для некваліфікованих кандидатів– попередній досвід не потрібен.
Якщо у вас є досвід роботи в професійному господарстві, то ваша зарплата може бути вищою (заробітна плата кваліфікованого спеціаліста).

 • можуть подати заявку: чоловіки, жінки та пари - подайте заявку ТУТ
 • Ви маєте розраховувати на фізичну роботу та специфічний для ферми запах.
 • Роботи на фермах можуть бути такими:
  • на молочних фермах: Ви, швидше за все, будете брати участь у 2 доїннях на день, будете мити доїльну кімнату, Ви будете доглядати і годувати телят, Ви будете розстеляти солому, Ви будете прибирати стайні, Ви будете проводити лікування, Ви можете навчатися використовувати різні машини чи трактори та інші види діяльності, які можуть відбуватися на фермі; Ваш графік може розпочатися дуже рано вранці (наприклад, 4:30), або пізно ввечері (24:00) і кожні другі вихідні.
  • на свинофермах: Ви будете працювати зі свиномаками та маденькими поросятами, або з великими свинями на відгодівлю (30-100кг); залежно від відділення ви можете годувати тварин, каструвати, давати вакцини та інші види лікування, Ви можете робити евтаназію хворих тварин, Ви можете мити стайні під тиском, Ви можете переміщувати свиней або Ви можете допомагати в полів різних роботах; Ви можете навчитися користуватися різними машинами чи тракторами, а також можете допомагти з різними ремонтами; Ваш звичайний графік буде з 7 до 15, і кожні третій вихідний.

Заробітна плата від 110 кр./год., брутто. Після сплати всіх податків державі Данії, заробітна плата нетто має становити близько 1600 євро на місяць за звичайний 160-годинний робочий місяць.

Якщо вам потрібне житло, його може надати роботодавець - ціна оренди плюс комунальні в середньому становить 2000 крон/місяць (270 євро).

Як і раніше, щомісяця ви отримуєте 2,08 дня відпустки на місяць – загалом 25 днів на рік. Різниця полягає в тому, що відтепер ви можете скористатися своїм відпочинком, як тільки у Вас накопичуються відпускні дні. Таким чином, якщо ви приступили до робти у Вересні, то в жовтні вже можете скористатися двома вихідними.

У Данії зарплата завжди брутто (до сплати податків). Чиста зарплата (готівка) залежить від податків, які ви сплачуєте.

У Данії кожна особа отримує індивідуальну податкову знижку. Ця податкова знижка називається fradrag і може бути різною, але в середньому становить 5000 крон на місяць.

Чиста заробітна плата розраховується шляхом вирахування з брутто наступного: 8% в ринок праці, пенсійний внесок (прибл. 100 крон), фрадраг, а потім місцеві податки - в середньому десь 38%, після чого фрадраг додається назад до результатів чистої зарплати. Загалом податки в перший рік становлять близько 27-30%, а з другого року 33-35%.

У перший рік, якщо ви приїзджаєте з іншої країни, де у Вас є постійна прописка, у деяких випадках ви можете отримати відрахування на харчування, проживання та транспорт до Данії. Тож у перший рік ваш fradrag може бути вищим, ніж зазвичай, але SKAT – податкова, є органом, який вирішує, чи маєте ви право на таке відрахування.

Ви можете отримати додатковий Fradrag, якщо, наприклад, у вас більше 24 кілометрів до роботи, або якщо Ви одинокий батько/мама для своїх дітей, або якщо ви зареєстровані в профспілці, або якщо у Вас є кредити - Ви можете отримати Fradrag за сплатe відсотків по кредиту - більше інформації тут (натисніть).

Більшість данських роботодавців не надають житло; але є винятки – фермери зазвичай надають житло, і його вартість становить в середньому 2000-3000 крон на місяць за кімнату з урахуванням комунальних послуг. Ціна нижча, якщо роботодавець володіє майном, і вища, якщо він орендує.

Те ж саме стосується і автомобілів – вони надаються, якщо прямо вказано в трудовому договорі. Є роботодавці, які беруть плату за кілометр, якщо авто використовується час від часу, або роботодавці, які беруть щомісячну плату – якщо автомобіль також використовується в особистих цілях. Щомісячна оренда автомобіля, який використовується в особистих цілях, може становити близько 3000 крон.

Щодо харчування – бувають випадки, коли роботодавці забезпечують харчування на день, на певну суму, що вираховується щомісяця із заробітної плати.

У Данії немає нічого безкоштовного. Якщо роботодавець надає вам «безкоштовну» машину, харчування чи інші пільги, то ви повинні сплатити податок SKAT за ці пільги - дивіться більше тут (натисніть).

Для власних працівників (вікарів) Eurojob Denmark може надати житло та автомобіль:

 • ціна проживання зазвичай становить 3000 крон на місяць і включає всі комунальні послуги, і кожен працівник має свою кімнату
 • ціна оренди автомобіля може варіюватися від 1000 до 4000 крон на місяць, залежно від того, скільки людей користується автомобілем. Паливо не входить у вартість оренди.

Хоча громадяни ЄС мають право працювати в Данії, реєстрація в еміграційній службі, податковій та мерії є обов’язковою для всіх людей, які хочуть працювати тут.

Eurojob Denmark ApS надає за плату консультаційні послуги по:

 • реєстрації, включаючи оформлення документів та транспортування в еміграційну службу
 • реєстрації в податковій
 • реєстрації в Коммуні.

Надішліть нам електронного листа на адресу info@eurojobdk.com або зв’яжіться з нашим офісом за номером +45 88448244.

Кожна особа зобов’язана зареєструватися в територіальній одиниці (комуні), до якої вона належить, для отримання жовтої медичної картки та NemID. Ви повинні записатися на прийом онлайн або по телефону.

Eurojob Denmark може надати консультаційні послуги з цього приводу – Ви можете надіслати нам електронного листа на адресу info@eurojobdk.com або зв’язатися з нашим офісом за номером +45 88448244.

Рекомендується, щоб кожен працівник мав рахунок у датському банку для отримання заробітної плати. Є роботодавці, які можуть перерахувати зарплату на іноземний рахунок, але є і роботодавці, у яких такої можливості немає. Тому більшість роботодавців нададуть аванс готівкою, поки не буде отриманий рахунок у датському банку.

Ось кілька датських банків із фізичним офісом:

І віртуальні банки:

Eurojob Denmark може надати консультаційні послуги з цього приводу – ви можете надіслати нам електронного листа на адресу info@eurojobdk.com або зв’язатися з нашим офісом за номером +45 88448244.

 • Залежно від методу працевлаштування, Eurojob Denmark може надавати деякі послуги безкоштовно, а інші за плату.
 • Послуги з підбору персоналу завжди безкоштовні абсолютно для будь-кого
 • Консультаційні послуги безкоштовні лише для клієнтів Eurojob Denmark
 • Транспорт, проживання, харчування, реєстраційні послуги завжди платні - якщо інше не зазначено в Угоді про співпрацю
 • Послуги Eurojob Denmark оплачуються із зарплати, в кінці місяця, і ніколи наперед.
 • Travel to Denmark can be made by plane or car, on your own or as part of Eurojob Denmark services
 • Подорож до Данії можна здійснити літаком або автомобілем, самостійно або в рамках послуг Eurojob Denmark